ویلا سازی

_

ویلا سازی

انسان ها در محیط اطراف خود در جستجوی مکانی راحت و به دور از هیاهوی شهری هستند.به همین علت همواره در حال ایجاد دگرگونی و تحول محیط پیرامون خود و یا تغییر مکان سکونت خود میباشد . خیلی از مردم امروزه به دلیل خستگی از نحوه آپارتمان نشینی رو به خرید ویلا آورده اند.

امروزه ویلا سازی در اکثر کشورهای پیشرفته جهان از رونق زیادی برخوردار است.در ایران نیز با رونق شهرنشینی در دو دهه اخیر این پدیده به سرعت گسترش یافته است.

بهبود وضعیت حمل و نقل, افزایش سطح درآمد و همین طور گسترش زندگی شهری موجب شده که ما هرساله شاهد شکل گیری مساکن جدیدی تحت عنوان خانه دوم در فضاهای روستایی باشیم.در کل شکل گیری خانه های دوم پاسخی به زندگی بی روح شهری بوده است.

ویلا بنایی است که باید بیشترین ارتباط را با طبیعت اطراف خود برقرار کند.و کمترین تاثیر بصری را روی محیط خود اعمال کند.ویلا باید عضوی از طبیعت اطراف خود باشد.بااستفاده از مصالح مناسب و طراحی مناسب.

یک ویلای خوب باید صاحبش را درگیر طبیعت کند.یک ویلای خوب مانند دوستی است وفادار که شما به دیدنش میروید تا از او بهره ببرید.یک معمار خوب آئین دوستیابی را میداند.

ویلاها را از نظر سبک می توان به دو نوع کلاسیک و مدرن دسته بندی نمود.هماهنگی بین باغ و بنای ویلا , محیطی متفاوت را برای گذراندن اوقات فراغت افراد پدید می آورد..

گروه ساختمانی رهام با کادری مجرب آماده ارائه خدمات مشاوره ای در امر ساخت و ساز و بازسازی ویلا می باشد.و با کوتاهترین زمان ممکن و هزینه برای شما انجام وظیفه خواهد کرد.

اولین گام در فرآیند اجرای پروژه های ویلاسازی و بازسازی ویلا مرحله نقشه برداری از زمینی که قرار است ویلا در آن احداث گردد از اهمیت زیادی به دلیل موقعیت اقلیمی و تشخیص شمال و جنوب و طول و عرض زمین برخوردار است و نقشه ویلا به تناسب موقعیت اقلیمی و تشخیص ابعاد و موقعیت زمین انجام میگیرد.

مرحله بعد از نقشه برداری زمین ، مرحله طراحی نقشه ویلا میباشد.

واحد طراحی گروه ساختمانی رهام با بهره گیری از کادر مجرب و متخصص و استفاده از نرم افزار متناسب با هر پروژه و انجام محاسبات فنی مهندسی همواره سعی نموده طرحها و ایده های خلاقانه و نوآورانه ای را به مشتریان ارائه نمایند.

شبیه سازی پروژه این امکان را برای مشتریان فراهم می آورد تا قبل از اجرای پروژه نمونه شبیه سازی شده کار را با تمام ریزه کاری های مربوطه مشاهده نمایند.

مدل سازی با توجه به ابعاد, فضا, محیط ,اقلیم, بافت منطقه و…صورت می گیرد.

بعد از مدل سازی و تایید کارفرما نقشه های اجرایی تهیه و پس از تاییدفنی و برآورد هزینه ها وارد مرحله اجرا می شود.

ویلا سازی

ویلاسازی فوری و ارزان

روش های مختلفی برای ساختن ویلایی ارزان وجود دارد. استفاده از سازه های سبک مانند LSFیا ساندویچ پنل برای ویلاسازی از این روش ها می باشد.ساندویچ پنل مزایای مختلفی مانند سبک بودن،مقامت بالا و داشتن فوم پلی اورتان بین آن دارند.این فوم به عنوان عایق میتواند مانع هدر رفتن گرما و سرما شود. باید توجه داشت که ویلاسازی باید با اصول مهندسی انجام گیرد.

 

هزینه ویلا سازی

هزینه ساخت ویلا با توجه به شرایط بازار به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند زمین، ویژگی هایی که ما میخواهیم ، شرایط اقلیمی و نوع مصالح مصرفی . در کل برای برآورد مقدار هزینه باید تمام عوامل مربوط بررسی و لحاظ شود.

 

ویلای مدرن

ویلای مدرن یک جنبش معماری و طراحی جهانی است که در ۱۹۲۰ به عنوان پاسخی به صنعتی شدن سریع و تغییرات اجتماعی ظهور پیدا کرد. مدرنیسم نظم و مسائل جهانی را در معماری دنبال می کند و مواد و مصالح جدید و تکنولوژی پیشرفته را به کاربرده و سبک ها و ایده های تاریخی، سنتی و قدیمی را رد می کند. مدرنیسم تاکید بر عملکرد، سادگی، عقلانیت، ایجاد اشکال جدید مطابق با رویکرد های زیبایی شناختی جدید دارد.

 

ویژگی های ویلای مدرن

  • ترکیبات نا متقارن
  • استفاده از اشکال مکعبی یا استوانه ای
  • سقف مسطح
  • فقدان گچبری ها و زرق و برق
  • گرایش به رنگ سفید یا کرم
  • پنجره های بزرگ
  • طرح های باز و آشکار

 

ویلای کلاسیک

در ویلایی با سبک کلاسیک از عناصر برگرفته ار معماری دوره کلاسیک روم و یونان استفاده می شود.

 

ویژگی های ویلای کلاسیک

در طراحی ویلای کلاسیک از المانهای سنتی و رومی، تخت جمشید و … استفاده می شود.این سبک معماری تجملی، فاخر و در عین حال پرهزینه می باشد.

بسیاری ار طراحان و آرشیتکت ها در استفاده از المان های سبک کلاسیک به طور خلاقانه عمل می کنند و گاها با استفاده از متریال هایی چون آجر سعی در خلق آثار جدید و تلفیقی هستند. استفاده از نورپردازی در ویلای کلایسک در ارتقا زیبایی آن نقش مهمی دارد.

 

محوطه سازی ویلا

امروزه یکی از معضلات بزرگ شهرها پدیده وارونگی و آلودگی هوا می باشد که یکی از راه های مقابله با این آلودگی ها در نظر داشتن و به وجود آوردن محوطه فضایی سبز (محوطه سازی) در اطراف ساختمان و محوطه سازی ویلا می باشد.

 

ویژگی محوطه سازی

استفاده از گیاهان متنوع و گوناگون
استفاده ازآلاچیق، آبنما، استخر، گل کاری و باربکیو
جانمایی و آرایش گل و گیاهان در موقعیتی مناسب
ایجاد فضای دلنشین، روحیه بخش و جذاب

متریال ویلا

برای ساخت ویلا انتخاب متریال مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. این امکان وجود دارد که از انواع مصالح برای انجام این کار استفاده نمایید. نکته مهم استفاده از مصالح بومی می باشد. چرا که علاوه بر سازگاری آن ها با محیط زیست، دسترسی به آن ها آسان می باشد.

 

روند حقوقی پروژه و اخذ مجوز

مانند هر پروژه املاک و مستغلات، قبل از ساخت ویلای شخصی تعدادی از مراحل قانونی را باید طی کنید.

ثبت زمین، اداره کل منطقه بندی و شهرسازی ، شرکت بازرسی ساختمان ، برق-گاز-آب و فاضلاب-تلفن و بسیاری از سازمان های دیگر در این امر دخیل میباشند.

از آنجا که هر سازمان، استانداردها و اولویت های خاص خود را دارد، گاهی اوقات گرفتن مجوز بسیار طولانی یا پیچیده می شود.به همین دلیل، بهتر است گذر از این مرحله را هم به متخصصان خاص خودش بسپارید.

 

چه زمانی برای ساخت ویلا اقدام کنید!؟

غالبا تابستان یکی از فصل های پررونق خرید و فروش ویلا است. با اینحال به خود شما بستگی دارد که می خواهید در چه زمانی برای ویلا سازی اقدام کنید و می توانید هوشمندانه و در نظر گرفتن تمامی موارد ویلای منحصر به فرد خودتان را بسازید.

پروژه هاواتساپتماس